Akcja Żonkile

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonce Kościelnej po raz pierwszy wzięła udział w obchodach upamiętniających ,,Powstanie w Getcie Warszawskim 19 IV 1943r.”.

W dniu poprzedzającym te wydarzenie zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne w bibliotece, na których uczniowie klas młodszych wykonali symboliczne żonkile .

19 kwietnia w klasach I-III odbyły się zajęcia edukacyjne , poprzedzone projekcją filmu na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej ,,Pamięć Drobinek” .Aby pogłębić odbiór tej opowieści wykorzystaliśmy karty pracy ,które uwrażliwiły odbiorców na to czym jest i jak działa pamięć. Wykonaliśmy ,,płomień pamięci” , składający się prac uczniów dotyczących wspomnień związanych z wydarzeniem w ,którym brali  udział.

Dzieci ,które uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w dniu 19 kwietnia wręczyły wszystkim pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej symboliczne papierowe żonkile, jako symbol pamięci o przeszłości.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie, zdjęcia z jej przebiegu możecie obejrzeć w naszej galerii.