Roztrzygnięcie konkursu na Najładniejszą Palmę Wielkanocną

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonce Kościelnej już po raz kolejny zorganizowała w okresie przedświątecznym konkurs na ,,Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, który skierowany był do mieszkańców Gminy Wysokie Mazowieckie.

Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą. Poprzez ten konkurs uczestnicy pogłębiają wiedzę na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej.

Na konkurs wpłynęły 42 prace, które można było podziwiać na wystawie w bibliotece.

Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Natalia Wardaszko  klasa VII SP Jabłonka Kościelna,

II miejsce: Zuzanna Mioduszewska -5-latek SP Jabłonka Kościelna,

Alicja Święcka -klasa V SP Jabłonka Kościelna,

Barbara Mioduszewska - klasa I SP Jabłonka Kościelna,

Krystian Żochowski -klasa V SP Jabłonka Kościelna,

III miejsce: Zofia Krajewska - klasa II SP Jabłonka Kościelna,

Maria Zaręba - klasa I SP Jabłonka Kościelna,

Adrian Mioduszewski - klasa III SP Jabłonka Kościelna,

Dominik Wardaszko - 6-latek SP Jabłonka Kościelna,

Hanna Olechwierowicz - 3-latek SP Jabłonka Kościelna,

IV miejsce: Faustyna Murawska -,klasa IV SP Jabłonka Kościelna,

Helena Strzeszewska - 6-latek SP Jabłonka Kościelna,

Marianna Chilkiewicz - 4-latek SP Jabłonka Kościelna,

Mikołaj Czarkowski - klasa II SP Święck Wielki,

Zuzanna Kaczyńska - klasa II SP Jabłonka Kościelna.

Szczególne wyróżnienie otrzymała palma wykonana przez ,,Klub Seniora w Jabłonce Kościelnej”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  w dniu 22 marca w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonce Kościelnej, w której udział wzięli ks. Stanisław Ołów proboszcz parafii w Jabłonce Kościelnej, Krzysztof Krajewski Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie, Andrzej Kołomyjski zastępca dyrektora szkoły w Jabłonce Kościelnej, pracownicy biblioteki, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci bonów. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.